Fredagens lodtrækning

De heldige vindere af 1 flaske vin blev i denne uge udtrukket af Ella Andersen:
Bold nr. 90 – Torben Ølholm
Bold nr. 351 – Per S. Madsen
Vi takker Egtved Blomster som i denne uge har sponsoreret vinen

Privatlivspolitik

I forbindelse med dit medlemskab i Vejen Golfklub behandler vi en række oplysninger om dig.
Efter databeskyttelsesforordningens artikel 13 skal vi give dig en række oplysninger om, hvordan vi behandler dine data. Vi har derfor udfærdiget denne privatlivspolitik, hvor du kan læse nærmere om behandlingen af dine data, når du er medlem af Vejen Golfklub.
Det er vigtigt for os at understrege, at vi alene behandler dine oplysninger til brug for dit medlemskab af Vejen Golfklub. Vi videresælger aldrig oplysninger om vores medlemmer til andre, ligesom vi ikke udleverer dine data til andre end beskrevet i denne privatlivspolitik.

Se hele privatlivspolitikken på hjemmesiden: https://www.vejengolfklub.dk/klubben/privatlivspolitik/

Murens fald

Så blev muren ved den gamle vaskeplads væltet – tusind tak til Poul Viktor Sunesen for hjælpen.