Klubturneringer 2016

vinder af nykredit 2016 - hj.side

Nykredit søndag den 17. april 2016
Claus Håkansson og Kate Vieth,
Kim Svane Johansen og Torben Andersen,
Benjamin Grünzig og Gitte Grünzig
Turneringsleder Bente Ølholm og Sponsor Nykredit ved Lotte Friis

Vinder af Restaurant Greenen og Albani 2016 - hjside

Restaurant Greenen og Albani søndag den 08. maj 2016
Turneringsleder Rigmor Grøn
Hans Jørgen Christiansen
Tove Sunesen
Claus Håkonsson
Tommy Bror Jacobsen
Matthias Dall Knudsen
Sponsor Brian Thiim, Restaurant Greenen

Vinder af Pinse hold turnering 2016 - hjside Vinder af Pinse single turnering 2016 - hjside pinse morgen
Pinseturnering 15. maj 2016 – hold
Bagerste række
Sponsor Golfstore ved Søren S Kjeldsen  Runner-up holdet
Henrik Gade, Allan Steffensen, Lars Ibsgaard Clausen og Kim Johansen
Forreste række – Vinderholdet
Mogens Pedersen, Lone H. Pedersen,
Kurt Carlsen, Grethe Carlsen, samt turneringsleder Ernst Bechmann
Pinseturnering 15. maj 2016 – single
Tonny Olsen
Claus Håkansson
Dorthe Kristensen
Thomas Jensen
Rene Wisti
Robin Rasmussen
 Pinse morgen

Vinder Thorkilds vinhandel - hjside

Thorkild´s Vinhandel søndag den 12. juni 2016
Turneringsleder Kurt Gyrup
Erik Dam
Inge Nielsen
Kirsten G. Holm
Jan Østergaard Petersen
Dagens sponsorer fra Thorkild´s Vinhandel, Lars Ryø og Thorkild Sørensen

Vinder Profil Optik 2016

Profil Optik – Vejen søndag den 19. juni 2016
Turneringsleder Ove Bende Jepsen
Sponsor Profil Optik – Vejen, Anne Heiredal
Peder Lunde
Åge Østergaard
Peter Kjær
Sponsor Profil Optik-Vejen, Finn Heiredal

Bravo Tours 2016 Vejen golfklub - hj.side

Bravo Tours søndag den 21. august 2016
Vinder A-rækken Poul Viktor Sunesen og Anna Lise Schmidt
Vinder B-rækken Egon og Inge Nielsen
Vinder greensome Carsten Bertelsen og Mikkel Farre
Turneringsledere Karen Visbech Madsen og Birger Jensen
Dagens sponsor fra Bravo Tours, Mogens Uno

 

toyota-2016-hj-side

Toyota søndag den 11. september 2016
Hole in One på hul 2 – Christian Damm
Vinder A-rækken Patrick Czyz,
Sponsor ved salgschef Leo Christensen, Toyota,
Vinder C-rækken Yrsa Frost Jacobsen,
Vinder B-rækken Mikkel F. Schelde Hansen,
Tættest hullet på hul 5 Dan Jensen,
Vinder D-rækken Erik Dam
Turneringsleder Bente Ølholm

begynderturnering-hjside

Begynderturnering søndag den 25. september 2016
Formand begynderudvalg Gitte Lunde
Vinder Begynder B – Jakob Schuldt
Vinder Begynder A – Theis Hoffmann Pedersen
Årets rookie – Jesper Christensen (årets bedste begynder)
Vinder Starters B – Jytte Conradsen
Vinder Starters A – Jytte Fryland
Vinder Udvalg – Kurt Carlsen
Turneringsleder Peder Lunde